ورود غیرقانونی آیفون

0

حتی یک آیفون 7 به شکل قانونی وارد ایران نشده است!

ورود غیرقانونی آیفون

خبر کوتاه : گوشی های آیفون وارداتی به ایران همگی بصورت قاچاق وارد شده اند. می‌توان بی تفاوت از این خبر گذشت یا به فکر فرو رفت و حتی با لبخندی  همیشگی بغض شد.

مدت‌هاست عرضه‌ی جهانی آیفون 7 و آیفون 7 پلاس را شاهد هستیم، همزمان این محصول وارد ایران شد اما مانند گذشته برای خرید آن باید به علم نجوم سلامی می رساندیم.

طرح رجیستری موبایل ایران نیز مدت هاست سر و صدای زیادی به راه انداخته، قرار است گوشی های قاچاق وارد شده دیگر آنتن نگیرند و به خاموشی محکوم شوند اما از طرفی آغاز این پروژه همواره در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

اپل حتی یک نماینده و خرده فروش در سراسر ایران ندارد، تمام گوشی های این برند به صورت غیر قانونی به دست کاربران می  رسد، حرف و حدیث‌ها پیرامون ثبت چند شرکت برای واردات آیفون جدید به میان آمد اما باز هم و پس از ماه ها گفته می شود هنوز یک آیفون 7 رنگ گمرک را به خود ندیده و مسئولان هنوز هم از تلاش شبانه روزی اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و وارد کنندگان رسمی دو هفته دیگر را زمان ورود نیمه رسمی آیفون 7 اعلام کرده اند.

غلامحسین کریمی خراسانی رئیس اتحادیه در گفتگو با کسب و کار اعلام کرد، تمامی آیفون های جدید به صورت غیر قانونی وارد شده و دو هفته دیگر با ورود آیفون 7 توسط شرکت های ثبت شده گوشی های قبلی مشمول قوانین رجیستری می شود.

او در ادامه خاطر نشان کرد آیفون 7 جدید الاورود فعال و پیش از این تمامی آیفون های جدید که قاچاق هستند خاموش خواهند شد، آینده چه خواهد شد؟ نمی دانیم!

منبع: kasbokarnews

 

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید