مقایسه دوربین گوگل پیکس و آیفون 7

0

گوگل پیکس ، گوشی جدید گوگل روز گذشته رونمایی شد.

سری جدید گوشی های هوشمند گوگل به نام های پیکسل اکس و پیکسل روز گذشته رونمایی شد. این نام تازه جایگزینی برای برند نکسوس خواهد شد و اکنون می توانیم برخوردی نزدیک با آینده‌ی اندروید داشته باشیم.

این محصول با اندروید 7.1 نوقا به دست کاربر می رسد، پیکسل با نمایشگر 5 اینچی از نوع آمولد در رزولوشن 1080p، دوربین اصلی 12.3 مگاپیکسل، دوربین سلفی 8 مگاپیکسل در کنار تراشه‌ی اسنب دراگون و 4 گیگابایت رم جایگزینی تمام قد برای نکسوس 5 به شمار می رود.

امروز صحبت از گوگل پیکسل و مقایسه با آیفون 7 در میان است، دوربین آیفون جدید سنسوری 12 مگاپیکسلی دارد که توسط اپل مورد بازبینی‌های موشکافانه قرار گرفته.

سایت DxOMark امتیاز قابل توجه 89 را به پیکسل بخشیده است، آیفون 7 نیز با اندکی فاصله نمره 86 را می گیرد. البته شاید 3 امتیاز کمتر آنچنان مهم نباشد اما در این سطح اهمیت بالایی خواهد داشت، باید بدانیم بر روی کاغذ هر دو محصول سنسوری 12 مگاپیکسلی دارند.

گوگل پیکس

بله! سنسور imx378 در پیکسل 1.55um با دریچه دیافراگم f/2.0 بزرگتر بوده، علاوه بر این اعداد و ارقام به یاری تثبیت کننده‌های جدید تصاویر بهتری در محیط‌های کم نور ثبت می کند.

طبق ادعای DxOMark گوگل پیکسل و پیکسل اکس بهترین نمره کیفیت دوربین را دارا بوده، تصاویر به یاری اپلیکیشن دوربین و حالت HDR+ قادرند جزئیات کامل تری را به دیده برسانند.

پرچمدار جدید گوگل با دوربین 12 مگاپیکسلی بسیار خوب ظاهر شده، موسسه‌ی  DXO Mark‌ اعتقاد دارد پیکسل بهترین دوربین موبایل در جهان است.

قبل از آنکه نتیجه گیری را با بهترین بودنِ گوگل پیکسل به پایان برسانیم باید بگوئیم پیکسل و آیفون 7 مقابل هم قرار خواهند گرفت و به تجربه می رسند، آنگاه می شود گفت کدام یک واقعا بهترین است.

و در آخر به رتبه بندی DxOMark آنچنان اعتباری نیست، این وب سایت حتی Xperia X را بهتر از آیفون 7 می داند.

نمونه تصاویر ثبت شده با گوگل پیکسل

عکس گوگل پیکس و آیفون 7

عکس گوگل پیکس

دوربین گوگل پیکس

منبع:اپراتک و  Dxomark

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید