عرضه تلگرام فارسی در اپ استور

0

تلگرام فارسی شده در اپل استور عرضه شده است.

آی تله که به عنوان نسخه فارسی تلگرام در اپل استور عرضه شده است ، نسخه کپی شده می باشد. خبر انتشار اپلیکیشن تلگرام فارسی در اپ استور اتفاق خوبی می‌توانست باشد اما طی صحبتی کوتاه که با توسعه دهنده‌ی آی تله داشتم مشخص شد این اپ صرفا نسخه‌ای کپی شده از آی تله به حساب می‌آید که در عین ناشیانه بودن کار قشنگی نیست … و توسعه‌دهنده‌ی عزیزِ تله گرام لطفا آن تبر را زمین بگذار و کمی بخوان، اگر حق با من بود کنارش بگذار و اگر نه، لطفا آخرین ضربه را محکم تر بزن.

قصه از کجا شروع شد؟

تلگرام خوب است، ایرانی‌ها عاشقش هستند و ساعت‌های عزیز عمرشان را بی‌بها و بهانه‌ای پای آن هدر می‌دهند. تلگرام امکانات بیشماری دارد اما برخی می‌خواهند چراغ خاموش بیایند و سر از کار دیگران در آورند. این موضوع باعث تولد اپلیکیشن موبوگرام با همراهی حالت روح در اندروید و کافه بازار شد.

اما جای خالی آن – به هر علتی – در iOS احساس می‌شد که با حضور اپلیکیشنی تازه به نام آی تله جای خالی قدری برطرف شد.

برای داشتن آی تله باید به سایتش رفت و پس از دریافت، مراحل فعال سازی آن را پشت سر گذاشت، کاربرانی هستند که اپ استور را به عنوان تنها منبع دریافت اپ می‌پسندند و نصب از طریق سایت را آنچنان دوست ندارند، بسیاری اما آی تله را خریداری کرده و آپدیت های منظم آن را دریافت می‌کنند.

من صادقانه تجربه‌ی استفاده از آی تله را ندارم و ترجیح می‌دهم از خود تلگرام بهره بگیرم، اما بودنش با محیطی کاملا فارسی و امکانات اضافی به عنوان مثال برای پدر و مادرهای ما از نبودنش بسیار بهتر است.

کسی اما به فکر باغچه نیست و دلم می‌سوزد!

اینکه تلگرام به صورت منبع باز عرضه شده و API آن در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌گیرد تا هریک به سلیقه و ایده‌ی خود تلگرامی تازه خلق نمایند حرفی در آن نیست.

6+3 اپلیکیشن برگزیده برای نصب دو یا چند تلگرام در آیفون و آیپد

اگر تلگرام دوم برای iOS می خواهید؛ معرفی اپلیکیشن Telepalبا ویژگی های بسیار

اما آی تله با ایده و طراحی دوباره در بخش‍های مختلف، آوردن امکانات بیشتر آن را توسعه داد. حال توسعه دهنده‌ای دیگر با کرک کردن آی‌تله و برداشتن منابع نرم افزاری شامل ترجمه‌، تصاویر، فانکشن و متدها آمده اپلیکیشنی در اپ استور داشته باشد به نام تله گرام.

من با قوانین کپی رایت آنچنان آشنایی ندارم، چون در ایران زندگی می‌کنم اما این را خوب می‌دانم که کد نویسی برای یک برنامه شاید روزهای زیادی از عمر یک توسعه دهنده را به باد دهد، بهتر است ایده داشته باشیم تا بمانیم، همچنان مشتاقیم به پای صحبت‌های توسعه‌دهندگان آی تله و تله گرام از دو سو بنشینیم.

1479300523_itele

 نام آی تله در اپلیکیشن تله گرام دیده می‌شود!

آی تله به زودی در اپ استور

توسعه دهنده‌ی آی تله در ادامه به اپراتک گفت این برنامه مراحل بررسی را پشت سر می‌گذراند و به زودی می‌توانیم شاهد انتشارش در اپ استور باشیم.

کاربرانی هم که پیش تر آی تله را دریافت کرده‌اند به صورت رایگان می‌توانند از نسخه اپ استوری آن بهره بگیرند.

لطفا توسعه دهندگان ایرانی را تنها نگذارید

منبع : اپراتک

برای نصب برنامه روی دیوایس اپل خود نیاز به اپل آیدی دارید در صورت نیاز به خرید اپل آیدی به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید