صدای عجیب آیفون 7

0

مشکل صدای آیفون چیست؟

این که تا چه حد شما بد شانس باشید تا یک آیفون را خریداری کنید که در بعضی مواقع صدای عجیب می دهد معلوم نیست اما به نظر می رسد تراشه A10 اپل در هنگام پردازش های زیاد صدایی از خود تولید می کند.پس باید به شما بگوییم که اگر شما هم آیفون 7 را خریداری کرده اید و صدای عجیب و “هیس هیس” از آن شنیده می شنوید، خیالاتی نشده اید و صدای آن با وجود اینکه بسیار اندک است اما این صدا آزار دهنده به نظر می رسد.اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که این صدا در چه زمانی تولید می شود؟

این صدای عجیب در شرایطی همچون ضبط ویدئوهای ۴K، انجام بازی‌های پرگرافیک، بازیابی فایل بک‌آپ یا پشتیبان و سایر موارد این چنینی مشاهده شده است. کاملا مشخص است که در تمام این شرایط میزان فشار کاری و حجم اطلاعات بارگذاری شده در پردازنده دستگاه افزایش چشمگیری پیدا می‌کند. بنابراین بدون شک صدای عجیب تولید شده با پردازنده آیفون ۷ و تراشه A10 آن ارتباط مستقیمی دارد.

صدای آیفون

به نظر می رسد اپل سرعت این پردازنده را تا حد زیادی باز گذاشته است تا انجام کارها با سرعت بیشتری انجام شوند که این کار همیشه صدمات و مشکلاتی را در پی داشته است و باید صبر کنیم تا ببینیم تا چه این مشکل از طریق آپدیت نرم افزاری حل می شود.اما از آن جایی که مشکل تنها در چند نمونه است، اپل برای اینکه این عده از مشتریان، باید گوشی هایشان را عوض کند تا لطمه ای به کیفیت محصولات این برند با کیفیت نخورد.به یاد داشته باشید که اپل از این موارد زیاد داشته است که با یک آپدیت کوچک حل شده است . پیش تر مشکل آنتن دهی آيفون 4 اس با یک آپدیت حل شد . بنابراین احتمال اینکه با آپدیت مشکل رفع شود بسیار زیاد است .

اما نکته ای که در اینجا عجیب به ظنر می رسد این است که سایت های مربوطه برای تهیه گزارش در مورد عملکرد گوشی در شرایط مختلف ، از حداکثر توان محصول استفاده میکنند و این سایت ها هیچ گزارشی را درباره صدای عجیب آیفون منتشر نکرده اند که این موضوع نشان دهنده این این است که این صدای عجیب تاها در تعدادی محدودی از آیفون ها وجود دارد.

صدای آیفون

 

اما سوال دیگری که در اینجا مطرح می شود این است که دلیل تولید این صدای عجیب چیست؟

هنگامی که شما به اجرای یک بازی پرگرافیک پرداخته یا در حال بازیابی اطلاعات فایل بک‌آپ هستید، پردازنده دستگاه تحت فشار قرار می‌گیرد و فرکانس کاری هسته‌های پردازشگر آن افزایش پیدا می‌کند. در این شرایط قطعات الکترونیکی موجود در دستگاه به دلیل افزایش شدت جریان الکتریکی به شدت داغ می‌شوند و این موضوع منجر به تولید نویزهای حرارتی و فغان کویل مجموعه می‌شود. بروز این پدیده کاملا طبیعی بوده و در تمام دستگاه‌های هوشمند موبایلی صورت می‌پذیرد اما ظاهرا شدت آن در آیفون ۷ اپل بیشتر از حد معمول است و این موضوع منجر به درک صدای هیس هیس مانندی می‌شود.

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید