شناسایی نرم افزارهای مذهبی برای IOS

0

معرفی چند اپلیکیشن قرآنی و ویژه ماه مبارک محرّم

السلام علیک یا علی بن الحسین… روزهای محرّم است، مسلمانان از سراسر جهان برای سومین امام خویش به سوگ نشسته‌اند. اپلیکیشن های ویژه و پارسی برای محرم در اپ استور آنچنان قابل توجه نیست اما برای این روزها چند اپ را به معرفی شما عزیزان خواهیم رساند:

اپلیکیشن عاشورا

جستجو در اپ استور با نام: Ashoura

ashoura01

در روزهای سوگواری ماه مبارک محرّم اپلیکیشن عاشورا کنار شماست، برنامه ساخت  تدبیرگستران به صورت رایگان در اختیار کاربران علاقه مند قرار می گیرد. از امکانات اپ عاشورا می توان به مقالات ویژه محرم، زیارت عاشورا و گالری اشاره کرد.

ashoura02 ashoura03

اپلیکیشن مقتل حسین

جستجو در اپ استور با نام: Maqtal HD Pro

ashoura04

کتاب به صورت تصویری و دیالوگ وار تهیه شده، این برنامه در ماه محرّم از دل نامه های افرادی که به نوعی در حادثه کربلا دخیل بوده تهیه شده است.

در مقدمه کتاب آه می خوانیم:
“یک تصویر، پاره اى از یک نامه یا جملاتى که دو نفر با هم گفته اند و رفته اند و کسى آن میان شنیده، هر کدام، تکه اى از یک «کولاژ» است که از چیدن و کنار هم گذاشتنشان مى توان اصل واقعه را فهمید و یکپارچه کولاژ را دید. فراوانند کسانى که على رغم بسیارها که جسته گریخته شنیده اند، هنوز دقیقا نمى دانند قتل حسین ابن على «چه طور» اتفاق افتاد.”
به نظر نویسنده مقدمه:
“کتاب هایى که براى دادن یک تصویر یا چندخط از یک نامه، کلى سلسله اسناد و توضیح و تحلیل و تعلیقه براى خواننده ردیف مى کنند، هم به او اجازه نمى دهند کولاژش را «خودش» کامل کند هم بعضى وقت ها حوصله اش را سر مى برند که تا ته بخواندشان و از روى صفحاتى نخوانده نپرد. این طورى هاست که تا بوده کتاب هاى این چنینى قیافه هایى خشک و جدى داشته اند و مفروض خوانندگان این بوده که وصالى سخت و کند و دیر مى دهند و ناخودآگاه ترسیده اند از این که سراغشان بروند. این شاید برجسته ترین دلیل ناشناخته ماندن کتاب هایى نظیر نفس المهموم است.”

ashoura05

اپلیکیشن نینوا

جستجو در اپ استور با نام: ali fatoorechi

ashoura06

نینوا مجموعه‌ای عظیم از صوت و ویدئوی مذهبی ست که بیش از 72 مداح داخلی و خارجی را شامل می شود. امکان دانلود به همراه گالری نیز در نینوا وجود دارد.

ashoura07 ashoura08

ashoura09 ashoura10

اپلیکیشن شب شعر عاشورا

جستجو در اپ استور با نام: Ali fatoorechi

ashoura11

مجموعه اشعار مذهبی با موضوع محرم و عاشورا.

ashoura12 ashoura13

ashoura14

اپلیکیشن زیارت عاشورا

جستجو در اپ استور با نام: Ziarat Ashora

ashoura15

برنامه‌ای کم حجم و ساده از زیارت عاشورا به همراه صدای مهدی سماواتی.

ashoura16

اپلیکیشن گنجینه

جستجو در اپ استور با نام: Ganjineh

ashoura17

مجموعه‌ای عظیم و ارزشمند از کتب اسلامی در گنجینه موجود است، کتاب‌هایی نظیر قرآن کریم، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و مفاتیح الجنان. امکان دانلود صوت هر آیه توسط قاری‌های مختلف و برجسته نیز وجد دارد، گنجینه به زبان‌های انگلیسی، فارسی، عربی، انگلیسی و اسپانیایی تهیه شده و امکانات بی شماری دارد.

ashoura18 ashoura19

منبع: اپراتک

برای نصب برنامه روی دیوایس اپل خود نیاز به اپل آیدی دارید در صورت نیاز به خرید اپل آیدی به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید