شروع جمع آوری گوشی های آیفون از سطح بازار های ایران

0

رفتنت آغاز ویرانیست؛ جمع آوری آیفون از سطح بازار ایران آغاز شد

 اپل

عباس نخعی مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق هفت روز گذشته بیان کرد اپل فرصتی کمی دارد تا در بازار ایران نمایندگی بزند و در صورت نداشتن نمایندگی رسمی فروش ، موبایل های این برند جمع آوری خواهند شد.

او در گفتگویی ویژه با تسنیم تصمیم قطعی برای باقی ماندن و خرید و فروش را تنها برندهای دارای نمایندگی در بازار دانست، البته شاید بعدها تصمیم عوض شد.

بعدها که کاربر زیر قیمت بیشتر آیفون له شد، بعدها که طرح با دور زدن جانانه ای شکست خورد؛ برای بعدها ماندن ما را کُشت.

تحلیل آیدی ساز؛ طرح رجیستری چه بر سر مردم می آورد؟

واکنش ها شروع شد؛ از مخالفت برای جمع آوری آیفون تا درخواست 5 شرکت برای واردات اپل

مدیر کل ستاد مبارزه با قاچاق در ادامه افزود از این پس (همزمان با اجرای طرح رجیستری) دیگر آیفون های جدید رجیستر نمی شوند و رجیستر نشدن به معنای بی استفاده بودن آنها از نظر گرفتن خدمات مخابراتی در ایران خواهد بود.
قاسم خورشیدی سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در نشست خبری گفت منعی برای تاسیس نمایندگی توسط این برند آمریکایی وجود ندارد و وزارت صنعت نیز کاملا آماده ثبت تاسیس نمایندگی ست.

طرح رجیستری هزینه ندارد؛ درد دارد!

او می گوید مردم نباید نگران شوند، طرح رجیستری هیچ هزینه ای برای مصرف کنندگان و توزیع کنندگان در بر نخواهد داشت.

چرا اپل حذف می شود؟

سخنگوی مربوطه می گوید طبق قانون نظام صنفی و حمایت از مصرف کنندگان، قرار است کالایی در کشور توزیع شود که دارای شبکه خدمات پس از فروش در ایران باشد اما متاسفانه اپل فاقد نماینده رسمی است.

تکلیف علاقه مندان به محصولات اپل چه می شود؟

دقیقا هیچی، آنها بلاتکلیف می مانند یا حتی این امکان را دارند تا سماق بمکند. سرویس دهی به محصولات اپل از این پس مغایرات قانونی دارد و پس از اجرایی شدن رجیستری قطعا سرویس مخابراتی به این محصولات تعلق نمی گیرد.

کاربران فعلی آیفون نگران نباشند

گوشی های فعلی و فعال شده همچنان پس از طرح قابل استفاده خواهد بود، رجیستری تنها مشمول گوشی های جدید و هنوز فعال نشده خواهد بود.

احتمال گران شدن آیفون های کار کرده و حتی نایاب شدن این محصول وجود دارد، که البته طی صحبتی کوتاه با فروشندگان آیفون در بازار، آنها به اپراتک گفتند وضعیت “قرمز” است.

یک فاجعه در پیش؛ پلمپ فروشگاه های اپل از پایتخت آغاز شد

دیجی کالا تمام مدل های آیفون را “نا موجود” برچسب کرده

بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران از ساعاتی پیش تمامی مدل های آیفون را به صورت ناموجود برچسب کرده و عملا خرید آن غیر ممکن شده است؛ هنوز مشخص نیست این اقدام به طرح رجیستری مربوط است یا خیر.

در تماسی که با دیجی کالا داشتیم دلیل ناموجودی را همان تمام کردن موجودی اعلام کردند و تاکید داشتند دیجی کالا محصولات اپل را کاملا قانونی وارد کشور می کند و از این پس نیز مشکلی برای واردات ندارد!

آیفون های بازار ایران یک شبه “غیب” شدند!

پلمپ فروشگاه های عمده محصولات اپل در دو مرکز خرید چارسو و بازار موبایل ایران از دیروز آغاز شد که به دو وارد کننده بزرگ این برند تعلق دارد. دیجی کالا می گوید عمده فروشندگان از فروش آیفون به خریداران امتناع می کنند.

آیا این موضوع موقتی ست و به خیر ختم خواهد شد یا به کابوسی بزرگ می رسد؟ این بحران نهایتا به نفع کاربر خواهد بود؟ نمی دانیم.

منبع: تسنیم

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید