خبر : نوکیا از کمپانی قدرتمند اپل شکایت کرد!!

0

شکایت شرکت نوکیا از کمپانی اپل

شکایت نوکیا از اپل ریشه در اختلافات گذشته دارد اما این بار نوکیا با شدت بیشتری بیانیه ای را علیه اپل منتشر کرده است. با آیدی ساز همراه باشید.

شرکت نوکیا از کمپانی اپل بدلیل زیرپا گذاشتن حق انحصاری ثبت اختراع این شرکت، در دادگاههای آلمان و ایالات متحده آمریکا شکایت کرده است.

نوکیا ادعا می کند جمعا ۳۲ حق ثبت اختراع این شرکت در زمینه صفحه نمایش، نرم افزار، آنتن و یا تراشه های الکترونیکی رعایت نشده است.

کمپانی نوکیا پس از تملک زیمنس و شرکت آلکاتل و بعد از گذشت حدود ۲۰ سال سرمایه گذاری در بخش تکنولوژی و فناوری جمعا صاحب بیشتر از دهها هزار حق انحصاری ثبت اختراع است. نوکیا ارزش آنها را ۱۱۵ میلیارد دلار ارزیابی کرده است.

مدیر عامل بخش ثبت اختراع روش‌های کسب و کار نوکیا، ایکا راهناستو (Ilkka Rahnasto)، در بیانیه‌ای اعلام کرد:به دنبال توجه ویژه ما به تحقیق و توسعه سیستم‌های نرم افزاری مختلف، نوکیا در توسعه بسیاری از تکنولوژی‌های اساسی و مهم در گوشی های هوشمند امروزی همچون محصولات شرکت اپل دخالت داشته و بعد از گذشت چندین سال تلاش و همکاری با کمپانی‌های مختلف، حال زمان آن رسیده که از حقوق خود دفاع کنیم.

پیش از این شرکت نوکیا حرف اول را در بخش تولید و فروش تلفنهای همراه می زد. با ورود به بازار اولین مدلهای آیفونهای اپل در سال ۲۰۰۷ و رشد فعالیتهای شرکت سامسونگ، کمپانی فنلاندی نوکیا عرصه را به رقیبان واگذار کرد.

منبع: Techviral

 

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید