حذف اپلیکیشن های قدیمی از اپ استور توسط اپل

0

اپلیکیشن های قدیمی از اپ استور حذف می شود.

اپل به منظور پاکسازی نرم افزار های قدیمی ،50 هزار نرم افزار تاریخ گذشته را از اپ استور حذف کرد.

اپل در اوایل ماه سپتامبر وعده داد که اپ استور خود را پاک‌سازی خواهد کرد. حال این شرکت مشغول پاک کردن نرم‌افزارهای قدیمی و تاریخ گذشته در اپ استور است.

حذف

بر اساس یافته‌های شرکت سنسور تاور (Sensor Tower) -که در زمینه ارائه آمار و اطلاعات مربوط به نرم‌افزارهای کاربردی فعالیت می‌کند- حذف نرم‌افزارها در ماه اکتبر سال ۲۰۱۶ به میزان ۲۳۸ درصد افزایش داشته است که این رشد شاخص در درجه اول مربوط به بازی‌های موبایل است. اگرچه اپل ۷ سپتامبر (تاریخ عرضه آیفون ۷ به بازار) را به عنوان تاریخ آغاز مرتب‌سازی فروشگاه نرم‌افزاری خود اعلام کرده بود؛ اما به نظر می‌رسد که این کار بزرگ از ماه پیش به صورت جدی آغاز شده است.

به‌طور کلی، در این مدت ۴۷,۳۰۰ اپلیکیشن از اپ‌استور اپل حذف شده‌اند. بر اساس بررسی‌هایی که از آغاز ژانویه ۲۰۱۶ آغاز شده بود؛ حذف ماهیانه نرم‌افزارها از اپ استور اپل به تعداد ۱۴ هزار  اپلیکیشن رسیده است.

با وجود این پاک‌سازی گسترده در فروشگاه نرم‌افزار اپل، سنسور تاور یادآوری کرده است که اپ‌ استور همچنان رو به رشد است و می‌تواند تا سال ۲۰۲۰ به حجمی معادل دو برابر اندازه کنونی خود برسد. در این صورت احتمالا این فروشگاه در سال ۲۰۲ حدود ۵ میلیون اپلیکیشن به کاربران ارائه خواهد داد.

اپل در ماه سپتامبر اعلام کرد که برنامه دارد دستورالعمل‌ سفت و سخت‌تری بر نام‌گذاری اپلیکیشن‌ها اعمال کند. بر اساس این دستورالعمل‌، توسعه‌دهندگان نرم‌افزارها، باید نام نرم‌افزار خود را به کمتر از ۵۰ کاراکتر محدود کنند. این تغییرات در جهت تلاش برای ساده‌سازی جستجوی نتایج صورت گرفته است.

منبع:زومیت

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید