تنها قطعه ای که در آفون قابل تعویض نیست را میشناسید؟

0

آیفون

دلیل عدم تعویض این قطعه امنیتی است و به این دلیل که کسی به اطلاعات شما دسترسی نداشته باشد این دکمه قابل تعویض نیست چرا که در صورتی این قطعه تعویض شود باز هم حسگر اثر انگشت دستگاه کار نخواهد کرد.این موضوع نگهداری شما از این قطعه را مهم تر می کند چرا که با وجود تست های سخت افزاری زیادی که اپل بر روی این قطعه انجام داده است باز هم طرز استفاده شما از این دکمه بسیار مهم است.

خراب شدن این دکمه دلایل مختلفی می تواند داشته باشد اما رطوبت و آب خوردگی را می توان مهمترین دلیل خراب شدن این دکمه دانست البته در بعضی از زمان ها نفوذ گرد و غبار به پشت این دکمه باعث سفت شدن و عدم کارکرد مناسب این دکمه می شود که در این مواقع با باز شدن دستگاه پشت آن قابل تمیز شدن است.

این موضوع که اپل چگونه قابلیت تعویض این دکمه را بسته است حتما فکر شما هم درگیر کرده است اما به نظر میرسه حسگر انگشت هر دستگاه توسط یک سریال توسط برد دستگاه شناسایی می شود و در صورت تعویض آن برد دستگاه سریال دکمه هوم جدید را شناسایی نخواهد کرد.

در پایان باید گفت که اپل در جوانب امنیتی فکر همه جاشو کرده و امکان تعویض این قطعه کوچک را بسته است تا دیگران تنوانند با تعویض آن به اطلاعات دستگاه دسترسی داشته باشند.

 

منبع : بروزرسانی

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید