با قابلیت HandOff بیشتر آشنا شوید

0

استفاده از قابلیت HandOff در اپل واچ ، آيفون و آيپد

شاید شما نیز در تنظیمات دستگاه آیفون خود گزینه Handoff را دیده اید و برایتان سوال پیش آمده که این قابلیت چیست. با آیدی ساز همراه باشید

قابلیت فوق العاده ایست که از سوی اپل در آی او اس ۸ منتشر شد و این امکان را برای شما فراهم میکند تا کاری که در حال انجام آن هستید را بدون از دست دادن دیتا و تغییر در آن به دیوایس اپلی دیگر خود برده و بقیه کار را در آن انجام دهید! براى مثال در حال ارسال پیام برای شخصی هستید و ناگهان تصمیم می گیرید مابقی کار را در آیپد خود انجام دهید بنابراین به سراغ آیپد رفته و ادامه کار خود را انجام می دهید.

این قابلیت در اپل واچ هم گنجانده شده و شما می توانید بین آیفون و اپل واچ از این ویژگی استفاده کنید ؛ به طور مثال یک ایمیل بر روی ساعت خود دریافت کرده اید و آن را باز و مطاله می کنید و سپس تصمیم می گیرید که به آن جواب دهید در این موقع بدون انجام هیچ کار اضافه ای فقط آیفون خود را بردارید و به ایمیل پاسخ دهید. (نیازی به وارد شدن به برنامه ایمیل و منتظر ماندن برای لود شدن ایمیل ها سپس انتخاب ایمیل مورد نظر و پاسخ دادن به آن نیست.)

HandOff

براى فعال سازى اين قابليت به روى دستگاه و گجت هوشمند خود مراحل زير را طى كنيد :

برای فعال سازی این قابلیت داشتن اپل آیدی و فعال بودن به روی ساعت و آیفون الزامی است. همچنین باید هر دو دستگاه به یک شبکه وايرلس متصل باشند؛ اما براى اپل واچ تنها اتصال آن به آيفون كافى است.

1)  ابتدا وارد مسير زير بشويد :

Settings > General > HandOff & Suggest Apps > گزينه Handoff را فعال كنيد. (در آی او اس 10، گزینه Handoff وجود دارد.)

2) حال به سراغ نرم افزار اپل واچ در آیفون خود رفته و گزینه My Watch را انتخاب کنید. سپس وارد General شده و Handoff را فعال کنید.

این قابلیت با برنامه های siri ؛ email ؛ Messages ؛ Calender و Remainders سازگار است. فراموش نكنيد كه اپل آيدى به روى ساعت شما نيز فعال باشد.

اگر در نرم افزار هاى نام برده، كارى را نيمه انجام رها كنيد، در گوشه لاك اسكرين شما آن برنامه به نمايش در مى آيد و با بالا كشيدن انگشت خود به روى آن، مي توانيد به ادامه كار خود در دستگاه يا گجت ديگر بپردازيد.

منبع: AppleShopper

 

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید