بازی سرگرم کننده انقلاب 1357 ایران برای آیفون و آیپد عرضه شد

0

نگاهی به بازی انقلاب 1357 ایران در آیفون و آیپد

بازی جذاب و خاطره ساز  انقلاب 1357 ایران داستانی حیرت انگیز دارد و نوید خوانساری کارگردان بازی سعی دارد فضای انقلاب 1979 را برای گیمر تداعی سازد، روزگاری فراموش شده اینبار از دریچه ای نو جان گرفته.

بازی انقلاب 1357

 

بازی 1979 Revolution از خوانساری اکنون به اپ استور رسیده است، خوانساری فردی کار درست در دنیای گیم است و از سال 2000 در استودیوی Rockstar Games در ساخت بازی های پر طرفداری چون مکس پین و GTA همکاری داشته. او سال 2006 از این استودیو کناره گرفت و استودیو شخصی خود را با انقلاب ایران کلید زد، این استودیو iNK Stories نام دارد.

چگونگی شکل گیری انقلاب برای کسی که کودکی اش را در ایران جا گذاشته و اکنون در آن سوی مرزها به ساخت بازی مشغول است؛ تاریخ را گیمرها می سازند!

در این بازی، مخاطب همچنین می‌تواند ‌سخنرانی‌های آیت الله خمینی را جمع‌آوری کرده و گوش کند؛ البته با تصاویر واقعی که توسط مایکل ستبون، عکاس خبری معروف که عکس‌هایی از انقلاب ایران گرفته است. گفتارهای این بازی توسط بازیگران ایرانی ـ آمریکایی Homeland یعنی نوید نگهبان و بازیگر آرگو یعنی فرشاد فرجات بازگو شده است.

انقلاب ایران

نوید خوانساری بازی ساز مقیم آمریکا وقایع انقلاب و گروگانگیری سفارت آمریکا را روایت گر است، سایت های ایرانی نظیر فارس با تیتر بازی ضد انقلابی به استقبال این عنوان رفته و مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از مسدود سازی سایت های که لینک دانلود این بازی را منتشر می کنند توسط آن بنیاد و سازمان های وابسته خبر داد، بازی در پیش برای کامپیوتر عرضه و بلافاصله از سطح فروشگاه های پایتخت جمع شده است.

سازندگان بازی می گویند قسمت داستانی بازی به واقعیت وفادار مانده و کاملا بر اساس اتفاقات انقلاب ایران ساخته شده، تجربه ای بسیار عمیق تا گیمر به سه دهه پیش پرتاب شود.

بازی محصول مشترک N-Fusion Interactive و iNK stories است، امتیاز 8/10 را از IGN گرفته و توانسته تحسین سایت های بی شماری را کسب کند، از موسیقی تا طراحی و البته داستان بازی.

بازی سبک ماجراجویی، تاریخی و تمی سراسر اکشن دارد، انقلاب بی اکشن انقلاب نیست،  چالش های پیش رو کاراکتر را ناخواسته درگیر می سازد، داستان بازی همانی هست که در عنوان ذکر شده. حضور در جناح های مختلف سیاسی از طرفدار شاه تا هوادار آیت الله خمینی در حساس ترین برهه از تاریخ معاصر ایران؛ بسیاری تجربه اش را نداشته و می تواند لذت، درد و ناباوری داشته باشد.

ایران طی 50 سال اخیر آبستن حوادث بسیاری بوده و انقلاب شاید مهم ترین آن باشد، خوانساری تلاش دارد ما را از کم و کیف ماجرا با خبر سازد، بازی را باید تجربه کرد آنگاه به داوری نشست.

بازی اهداف سیاسی دارد، شاید، جنبه فرهنگی ندارد؟ نباید بی تفاوت بود؛ اعتقاد داریم پیش از داوری قدم اول تجربه چیزی ست که می خواهیم از آن سخن‌پراکنی کنیم.

زمانی که فهمیدیم و شنیدیم یک ایرانی در ساخت مکس پین سهیم بوده از شما چه پنهان ایرانی بودن مان ذوقی شد پنهانی.

در دهر چو من یکی و آن هم کافر.

بگذریم …

دانلود از ایتونز

برای نصب برنامه روی دیوایس اپل خود نیاز به اپل آیدی دارید در صورت نیاز به خرید اپل آیدی به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید