آموزش : کالیبره کردن باتری آیفون و آیپد با استفاده از راهی آسان

0

كاليبره كردن باترى آيفون يا آيپد

برای اینکه باتری دستگاه ios شما عمر بیشتری داشته باشد و عملکرد بهتری را از آن شاهد باشید کالیبره نمودن باتری آیفون و آیپد است که یک راه آسان و بی هزینه میباشد.

کالیبره كردن باترى دستگاه هايى كه بيش از ٦ ماه كاركرد دارند الزامى است!

كاليبره باترى به معناى احياى مجدد باترى و استفاده حداكثرى از آن است. بسيارى از افراد به اشتباه فكر ميكنند روش صحيح شارژ كردن دستگاه اين است كه ابتدا شارژ دستگاه خودشان را به حداقل رسانده و سپس آن را تا ١٠٠ درصد كامل كنند! اين غلط ترين رويه اى است كه براى باترى هاى ليتيوم پليمر نسل هاى جديد به كار گرفته مي شود. چون شما در حقيقت كاليبره باترى خود را از بين ميبريد !!

كاليبره باترى چيست ؟

عمر باتری ‌های کنونی بر اساس تعداد سیکل ‌های آن ها تعیین می‌شود. منظور از هر سیکل باترى يعنى ۱۰۰ درصد شارژی است که در باتری انجام می‌گیرد. برای مثال شما اگر یک بار گوشی را از ۳۰ تا ۷۰ درصد و سپس از ۱۰ تا ۷۰ درصد شارژ کنید مجموع آن ها ١٠٠ مي شود در نتيجه شما یک سیکل را طی کرده ‌اید. پس هيچ فرقى نمي كند كه شما حتما يكبار از ٠ تا ١٠٠ آن را در شارژ نگه داريد يا در دو مرحله شارژ كنيد.

با انجام ‌شدن هر سیکل، عمر باتری به میزان جزئی کم می‌شود و با افزایش تعداد سیکل ها، مجموع این مقادیر عدد چشمگیری می‌شود و حتی می‌تواند تا ۲۰ % از ظرفیت باتری تان را از بین ببرد. تنها راه احيا مجدد باترى و استفاده حداكثرى از آن كاليبره كردن باترى است.

روش كاليبره كردن باترى آيفون يا آيپد

1) از گوشی خود استفاده کنید تا زمانی که باتری آن به صفر رسیده و خاموش شود.

2) گوشی خود را به شارژ زده و اجازه دهید بی‌وقفه تا ۱۰۰ درصد شارژ شود. ( در حين شارژ به هيچ عنوان از دستگاه استفاده نكنيد. )

3) پس از رسیدن به این میزان از شارژ، اجازه دهید گوشی تا یک ساعت دیگر نیز در شارژ باقی بماند.

4) سپس دوباره از گوشی خود به طور عادی استفاده کنید تا باتری آن به صفر رسیده و خاموش شود. ( دقت کنید که در طی این مرحله اصلاً گوشی را شارژ نکنید. )

5) پس از خاموش‌شدن، دوباره گوشی را به شارژ متصل کرده و اجازه دهید تا همانند مرحله شماره ٢ تا۱۰۰ درصد شارژ شود و پس از رسیدن به ۱۰۰، یک ساعت دیگر در شارژ باقی بماند.

6) باترى شما به همين سادگى كاليبره مي شود و قطعا شاهد افزايش طول عمر باترى نسبت به قبل خواهيد بود.

 

 

 

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید