آموزش: نوع مودم آیفون 7

0

نوع مودم آیفون 7 را شناسایی کنید

اگر به خاطر داشته باشید سال گذشته و در اوایل عرضه آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس، جنجال پر سرو صدایی بر سر دو برند متفاوتی که برای مدل مودم و پردازنده این محصول به کار رفته بود به وجود آمد.

بیشتر نتایج این واقعیت را نشان می داد که آیفون ۶ اس هایی که از پردازنده ساخته شده توسط شرکت TSMC بهره می بردند، سرعت بیشتر، مصرف انرژی کم تر و دمای خنک تری نسبت به پردازنده های آیفون هایی که توسط سامسونگ تامین شده بودند داشتند.

امسال هم شرکت اپل در تولید دستگاه‌های آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس از دو شرکت اینتل و کوالکام برای ساخت مودم‌های LTE کمک گرفته است و حالا بعد از بررسی مشخص شده که مودم LTE ساخت کوالکام سرعت عملکرد بالاتری نسبت به نمونه اینتلی دارد.

مودم‌های ساخت شرکت کوالکام از دو شبکه GSM و CDMA همزمان پشتیبانی می‌کنند و مودم‌های ساخت اینتل تنها شبکه GSM را پوشش می‌دهند. اگر برای شما هم جالب است بدانید مودم گوشی شما از کدام مدل استفاده می‌کند، ادامه مطلب را دنبال کنید.

برای این که از شرکت سازنده مودم گوشی‌ خود مطمئن شوید می‌توانید شماره مدل گوشی آیفون ۷ یا آیفون ۷ پلاس خود را بررسی کنید. برای انجام این کار به قسمت تنظیمات و سپس General Settings بروید.

مودم 1

گزینه About را انتخاب کنید.

مودم 2

به سمت پایین اسکرول کنید و Legal را انتخاب کنید.

مودم 3

گزینه Regulatory را انتخاب کنید.

مودم 4

حالا در بالای صفحه می‌توانید شماره مدل گوشی خود را ببینید. اگر شماره مدل ساخت گوشی شما A1660 یا A1661 بود، شما از مودم‌های سریع‌تر ساخت کوالکام استفاده می‌کنید و اگر شماره مدل ساخت گوشی شما A1778 یا A1784 بود، مودم LTE گوشی شما ساخت شرکت اینتل است.

البته این تفاوت عملکرد را نمی‌توانید به راحتی و با چشم ببینید؛ مخصوصا اگر از اینترنت پرسرعت داخلی استفاده می‌کنید، نیاز به هیچ نگرانی‌ای در این مورد نیست.

آیدی ساز برای شما آرزو موفقیت و لحظات شاد میکند.

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید